1.028 HASTAYA ‘EVDE TEDAVİ’
21 Şubat 2018


1.028 HASTAYA  ‘EVDE TEDAVİ’


İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan kamu hastaneleri, hastaneye gelemeyen hastaların evlerine giderek ‘evde bakım sağlık' hizmetinde bulunuyorlar.Hekimler ve sağlık çalışanları 2018 Ocak ayında 1.028 hastaya evde bakım sağlık hizmeti sundu. 

Bölge Devlet Hastanesinde 5 doktor ve 11 sağlık çalışanı 698 hastaya, Kadın Doğum ve Çocuk hastanesinde 1 doktor ve 2 sağlık personeli 109, Kozluk’ta 46, Sason’da 21, Beşiri’de 37, Gercüş’te 48, Hasankeyf’te 50 ve Batman Ağız Diş Sağlığı Merkezince de 19 hasta olmak üzere toplam 1.028 hasta evde bakım sağlık hizmeti gördü. 

“SİSTEMİ HER GEÇEN GÜN GELİŞİYOR”

İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Osman Sünger, Evde Bakım Sağlık Hizmetin hasta ile sağlık personelini ev ortamında buluşturan önemli bir hizmet olduğunu söyledi. Sünger ilaveten, Yatağa bağımlı veya hareket kısıtlığı olan ve ağır durumda olan hastaların tedavisine evde devam edebilmesi için gereken desteğin sağlanması amaçlı olduğunu belirtti. Sünger, “Evde bakım sağlık hizmeti, Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tıbbi bakım ve tedavisinin uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

Tedavinin yanısıra hastanın yaşam kalitesinin artırılması amaçlamaktadır. Hastalara en iyi hizmetin verilmesi için özen gösterilmektedir” dedi.