Batman Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı
11 Ocak 2021

HASTA KABULÜNE BAŞLADIK

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanemizde bugün itibarıyla hasta kabulüne başlamış bulunmaktayız. 810 yataklı hastanede ilk etapta 19 poliklinik hizmet verecektir. Kademeli olarak belli branşlarda hasta kabulünün yapılacağı Batman Eğitim ve Araştırma Hastanemiz

Bölge illere de hizmet verecek kapasiteyle donatılmıştır.

5 Çocuk polikliniği, 3 Kadın Doğum polikliniği, Perinatoloji polikliniği,  Jinekolojik Onkoloji polikliniği, Çocuk Allerji ve İmmünoloji polikliniği, Çocuk Nöroloji polikliniği, 4 Cildiye polikliniği, 3 Çocuk Psikiyatri polikliniklerine hasta kabulünün yapılmaya başlandığı hastanemizde, diğer birimlerin taşınma sürecine de peyderpey devam edilecektir.

İlimizin ilk 3. basamak hastanesi olan sağlık tesisimiz hem bölge halkına hem de bölge illerine de hizmet verecek kapasiteyle donatılmıştır.

 

Toplam nitelikli yatak kapasitesi 810,111 bin m2 kapalı alanı, 215 Uzman hekimi, 1.200 sağlık personeli olmak üzere toplam 2.500 personeli, 170 poliklinik oda sayısı, 18 Ameliyathane salonu, 130 Yoğun Bakım yatağı, 14 yan dal branşı ve 20’ye yakın özellikli sağlık hizmeti birimi ve son teknolojik tıbbi cihaz donanımları ile halkımızın hizmetine sunulan yeni hastanemiz ile ilimizden sevk gereklilikleri en aza indirgenecek ve sağlık turizminin de ilimizde gelişmesini sağlayacaktır.

İlimizde bulunmayan, uzmanlık dallarında da hekim ve sağlık çalışanı istihdamı sağlayarak, ilimizin içinde bulunduğu bu konudaki nitelikli sağlık hizmeti verme potansiyelini daha da ileri taşıyacaktır.

 

Batman’ımıza kalıcı güzel bir eseri kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor ve Batman Eğitim ve Araştırma Hastanemizin Batman halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

DR.MEHMET HAKAN PAMUKÇU

BATMAN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ

  • batman eah hasta kabul (1).jpeg
  • batman eah hasta kabul (2).jpeg
  • batman eah hasta kabul (3).jpeg
  • batman eah hasta kabul (4).jpeg
  • batman eah hasta kabul (5).jpeg